Zatím žádné komentáře

Vyjížďka Les Království 8.6.2014

Po úspěšném absolvování srazu v Hradci Králové mi přišlo líto, že jsem se nesvezl s nějakým z nejstarších aut, tak jsem se rozhodl provětrat Tudora. Z některých fotek na FCB jsem usoudil, že na přehradě v Těšnově je nová vyhlídka. Takže místo vyjížďky máme a víc nepotřebuji.

O plánované vyjížďce jsem se zmínil Danielovi a ten hned vidí příležitost jak vyvětrat dcerky. Z vozového parku si vybral kabriolet Škoda Felicia, vždyť počasí bylo skvělé. Bára i Deniska dostaly od mámy vhodnou ústroj, takže případná nebezpečí byla zažehnána. Navíc se přidal Jindra, protože chtěl taky dělat hodného tátu a jel i s Kájou.

Cesta byla klidná, vskutku vyhlídková a myslím, že jsme si cestu na přehradu užili. Cestou u Tudora přestali fungovat směrová mávátka. Nic jsem si z toho nedělal, je to starý auto, může mít svoje mouchy .. 🙂

Na přehradě Les Království jsme navštívili zahrádku na vyhlídce. Občerstveni kávou zákuskem, salátem, lázeňskými oplatkami, zmrzlinou a velmi sympatickou mladou paní obsluhující  jsme si udělali pár fotek a mohli vyrazit zpět k domovu.

Cesta opět klidná, už méně vyhlídková, protože čas oběda se blížil a bylo potřeba nakrmit ty hladové krky. Za hostinským přejezdem se Tudor lehce zakuckal a kopeček zdolal s vypětím všech sil. Zastavili jsme a začali hledat závadu, proč se mu nechce jet. Závada v dodávce paliva byla záhy vyloučena. Příčinou toho, proč se Tudoru nechtělo jet, byla slabá baterie, auto nedobíjelo. Tak už víme, proč Tudor nechtěl mávat! Rychle jsme vyndali akumulátor z Felicie a poskytli tento zdroj nemocnému autu. Felicie bez problému chytla se slabou baterkou na roztlačení. Bez světel jsme se vrátili na dílnu. Závada byla ve vadné svorkovnici u dynama, ta se opravila a Tudor může směle vyrazit na další krásné výlety.

RaM

Komentáře jsou uzavřeny .