Zatím žádné komentáře

Pomezní Boudy 20.4.2014

Prodloužený velikonoční víkend si o pořádnou projížďku našich aut přímo říkal, ale tato vyjížďka vznikla hodně narychlo a vlastně neplánovaně. Sobota se prezentovala nestálým počasím, Velikonoční pondělí se má využít jinak – ano na pořádnou šukačku / výraz kdesi dodnes používaný pro pomlázku a mě se hrozně líbí 🙂 /

a když se neděle tvářila polojasně, tak se dohodla Š1100 1968 a Š1000 1964 na vyjížďce.

Ta se odehrála až po poledním spánku jednoho z účastníků, hádejte koho… Malá nápověda: byl schopen usnout na obědě, na který se vetřel ke známým! (pozn. redakce: Druhý taky spal po obědě, ale bojí se přiznat!)

Teď už všichni ví, tak k samotné vyjížďce: Směr Náchod, Nová Paka a Dvůr Králové se odehrál několikrát, tak zvítězila trasa na druhou stranu a to na hory. Pomezní boudy byl dnešní cíl. Nakonec se zúčastnily pouze dva zmíněné vozy, pro ostatní to bylo moc narychlo. Stoupání na „Pomezky“ bylo bez problémů, teploty motorů se držely tam, kde měly.

Po zdolání vrcholu jsme s vozy poprvé zajeli do zahraničí. Sice jenom asi 15 metrů, ale byli jsme tam a fotku taky máme. Pro cestu zpátky volíme po netradiční trasu a to úzkou lesní cestu ke „kostelíčku“. Tady se zastavujeme ze dvou důvodů:

1. Radek všechny přesvědčuje, že se zde odehrál jeho vrchol v působení ve filmařském řemesle. Údajně hrál ve filmu Smích se lepí na paty s legendárním p. Brodským. Zde se natáčela scéna na hřbitově a jedním z herců měl být i Radek coby nezbedné dítko. Film jsem viděl několikrát, Radka ani jednou…

2. Žrádlo J  Hned vedle je restaurace Sokolí Boudy. Kachna se zelím a knedlíčkem !

Tak jako stoupání prověřilo chlazení, tak následné klesání prověřilo brzdové soustavy. Opět bez problémů. Cestou zpět jsme potkávali mávající turisty, ale nevíme, jestli se jim líbila naše auta, nebo se jen divili, že nejdeme pěšky jako všichni ostatní. Po návratudo  dílny, kolem půl šesté, následovala očista aut. Někdo konečně otřel zbytky hmyzu, který mu na voze ulpěl již před 14 dny.

A když nic jiného, tak dnešní výlet alespoň dopomohl ke zmíněné očistě.

DaR

Komentáře jsou uzavřeny .