Zatím žádné komentáře

Pohofest sraz přátel vozů Škoda 2013

Pohoří u Dobrušky 5. 7. 2013

Tak jak jsme byli domluveni, že v pátek odpoledne vyrazíme na akci, která nese název Pohofest, tak jsme neodjeli. Příčinou byla nedochvilnost některých členů výpravy. O tom, že pojedeme, se rozhodovalo až ve 23:03 hodin.

V sedm ráno jsme posnídali a vyrazili přes Úpici, Červený Kostelec a Českou Skalici do Pohoří, poštelovali motor na Š 1100 MB, protože sytič nepracoval zcela správně. Ačkoliv jsme si nebyli jisti, kam jedeme, dorazili jsme do cíle celkem v pohodě. Přijíždíme jako 120. a 121. vozidlo srazu. Takže účast je nad očekávání vysoká, protože celkem dorazilo na 150 aut.

Parkujeme pod rozkvetlými lípami, což prospívá lakům našich vozidel, tak i nám alergikům. Začínáme prohlídkou vozidel a překvapuje nás relativně vysoký počet vozidel typových řad 120 GLS a Rapid. Stejně jsme překvapeni minimem neupravených vozidel. Vyzvedli jsme si hlasovací lístky, abychom ohodnotili pět nejpůvodnějších a pět neupravenějších vozidel. Zcela nesobecky jsme hlasovali každý pro svoje auto, potom pro pěknou Š 120 GLS v červené barvě 8165, podpořili jsme jeden garde. V kategorii upravených vozidel jsme ohodnotili porku bratrů ze Slovenska, a to i přesto, že za války bojovali na straně Hitlera.

Kratičkou pauzu od 11:00 do 18:30 jsme vyplnili pojídáním odporné frankfurtské polévky z místního hostince, čtyřech párků v rohlíku, pečené kýty s rozmáchaným „okurkem“ a válením na dece. Z letargického povalování nás vytrhla debata tří slečen, které si sdělovaly, kterak byly v noci středem pozornosti dvou chlapců a jednoho psa současně. U tohoto vyprávění se nedalo spát …..

Ostatní příběh neslyšeli, protože svoje vyšlechtěné stroje týrali při sprintu a následně při slalomu. Od 16 hodin se všichni mohli zúčastnit soutěží bez vozidel v areálu.

V podvečer byli všechny soutěže vyhodnoceny. Protože jsme se neúčastnili slalomu, sprintu ani jízdy na kole s volantem, mohli jsme zabodovat pouze v kategorii o nejhezčí auto. Po předlouhém čekání byl Dan se žlutou Škodou 110R vyhlášen na druhém místě v kategorii o Nejkrásnější auto srazu v původním stavu (rozumějme bez tuningových úprav) a ve stejné kategorii zvítězil Radek se Škodou 1100 MB. Takže nezbývá, než tento sraz hodnotit kladně 🙂 Díky organizátorům a budeme se těšit na příští setkání v Pohoří.

RaM

Komentáře jsou uzavřeny .