Škoda 1000 MB (´64)

[table caption=“Karta Vozidla“ width=“500″ colwidth=“100″ colalign=“left|left|center|left|right“]

,,
Typ:,990
Rok výroby:,1964 (vyrobeno zřejmě 6/ 1964)
Počátek výroby:,4 /1964
Vyrobeno celkem:,18331 ks v roce 1964 ( celkem 419540 ks)
Serie:,1.
Barva:,modrá světlá (4460)
Počet držitelů:,7
[/table][/one_half_last]

[ult_tabs] [ult_tab title=“Galerie“ active=“active“]

[/ult_tab] [ult_tab title=“Popis k vozidlu“ active=““]

Velmi zajímavé vozidlo, pro jeho jedinečnost. Vyrobeno bylo v první serii, která se vyráběla pouze od května do července 1964.

V tomto období bylo vyrobeno 3100 vozů.
[/ult_tab] [ult_tab title=“Renovace“ active=““]

Vozidlo prošlo částečnou rekonstrukcí, ale s důrazem na zachování původního laku a použitých materiálů v interieru. Rekonstrukce probíhala jen velmi krátce a podle slov majitele ..

“ jen takové uslušnění, aby nedělalo ostudu“.

Je krásně vybroušený a vyleštěný lak a jsou provedeny lokální opravy poškozených míst na karoserii. Interier je kompletně vyčištěný a nakonzervovaný. Poškozená místa na vzácném čalounění sedaček jsou opravena, tak že jsou k nerozeznání od originálu. Přední náprava je kompletně „zgenerálkovaná“, včetně laku v původní šedé barvě. To samé platí o zadní nápravě. Samozřejmostí jsou brzdy, které dostaly i nové pracovní brzdové a spojkové válce. Převodovka je rozložená, vyčištěná, vyměněná kola, ložiska a tyče řazení a opět složená. Motor kompletně vyčištěný a přetěsněný.

Nově je zrepasovaný chladič, to znamená sundaná horní i dolní víka, vyčištěny lamely a opět složeno a odtlakováno. Potom uvedení do původního barveného odstínu, který k vozidlu patřil.

[nggallery id=31]

Přidat komentář