Zatím žádné komentáře

3. Den s eMBečkem v Malé Skále 2012

místo konání: Malá Skála, Autokemp Ostrov
termín: 8. 9. 2012

3. ročník srazu vozidel Škoda 1000 MB, 100, 110, 110R
účastnici:
Škoda 110R (1978), posádka Jenda a Milan
Škoda 110R (1980), posádka Dan a Radek
Škoda 1000 MB (1964), posádka Jindra

Je ráno okolo 7 hodiny a vyrážíme na „Den s Embéčkem“
Všechna auta jsou připravená, dokonce posádky se snažily zajistit dobovou ústroj, abychom nedělali ostudu. Ráno bylo chladno, ale alespoň se jelo hezky, důležité bylo, že nepršelo.

Jsme v kempu Ostrov a ze statistiky pořadatelů víme, že se registrovalo 46 vozidel. K vidění byli auta opravdu pěkná, pracanti, auta s tuningem a vlastně všechny možné. Na všech bylo zřejmé, že jejich majitelé chovají k autům jisté city.

Dopoledne probíhala výstava vozidel, takže jsme měli možnost si všechny vozidla prohlédnout důkladně. Bylo zajímavé i setkání i s ostatními škodovkáři, kteří rádi sdělovali zkušenosti s jejich prací na autech, probíhajícími renovacemi, případně o plánovaných akcích. Mohli jsme si dokoupit chybějící díly, nebo občerstvit se u stánku s klobásou 🙂

V 11 hodin se kolona vozidel rozjela směrem k Vysokému nad Jizerou, kde probíhala exkurze po areálu místní ISŠ, kde nám vedení školy ochotně ukázalo prostory dílen, učeben a učební pomůcky.

Po vyjížďce jsme měli možnost skočit do místní restaurace na chutný oběd. Mezitím k radosti především Milana přijela asi stovka motocyklistů na strojích Jawa a ČZ,  kteří měli sraz nedaleko.

Odpolední program oficiálně startoval v 16:00. Čekala nás orientační jízda po místním okolí. Orientace nebyla snadná, především proto, že naše zkušenosti s itinerářem jsou trochu odlišné a tak se nám četli noty těžko, ale nejzkušenější členové naší party zvládají tyto disciplíny s přehledem a mohou jezdit i bez spolujezdce :). Kontrolní místa byla vtipně organizovaná vesměs se škodováckou tématikou.

Někdo to vyhrát musel. Daniel získal cenu za nejzajímavější auto. Jindra za druhé místo v orientačním závodu (navigoval se sám!) A první místo v orienťaku zase posádka červeného reka, především díky výbornému navigátorovi. Nutno podotknout, že posádka vozu S110R (nanuk polomáčený) Jan a Milan přišla o svůj pohár, zřejmě kvůli administrativní chybě, protože měli mnohem více bodů než třetí posádka, která byla ohodnocena.

příští setkání je plánováno na Malé Skále 7. září 2013

RaM

Komentáře jsou uzavřeny .